31 października 2021

Henna to barwnik, który od wielu lat wykorzystywany jest w szeroko pojętej kosmetyce. Na Wschodzie używa się go wręcz od tysięcy lat. Charakterystyczny brunatny proszek uzyskuje się z liści lawsonii, wystarczy jedynie dodać odrobinę wody, aby móc wykorzystać hennę. Np. do farbowania włosów, rzęs oraz brwi. Nakładanie henny to bardzo popularny zabieg, można poddać się mu w wielu salonach kosmetycznych.

Henna – zastosowanie w nowoczesnej kosmetyce

Henna wykorzystywana jest powszechnie. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ chodzi o specyfik o wyjątkowych właściwościach. Henna działa przeciwłupieżowo, odkażająco i w dodatku pozwala na uzyskanie bardzo interesującego efektu wizualnego. Obecnie henny używa się nie tylko do barwienia włosów, ale także do wykonywania nietrwałych tatuaży. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na hennę? Trzeba podkreślić, że jest to substancja całkiem naturalna, która jest dla naszej skóry w zupełności bezpieczna. Regularne stosowanie henny nie tylko przyciemnia włosy, ale także pozytywnie wpływa na ich kondycję.

Henna – profesjonalne nakładanie

Aby henna faktycznie miała działanie upiększające, musi być nałożona przez osobę precyzyjną, która wie, co robi. Profesjonalne nakładanie to w tym przypadku klucz do sukcesu. I właśnie dlatego nie warto zabiegów z henną przeprowadzać samodzielnie w domu, zdecydowanie lepiej byłby skorzystać z profesjonalnej pomocy. Tylko profesjonalistka będzie w stanie docenić, jak długo henna powinna być trzymana na rzęsach, brwiach itd. Istotny jest też dobór odpowiedniego odcienia barwnika. ’