8 listopada 2021

Piękne stopy to podstawa w sezonie letnim, kiedy to panie tak chętnie noszą sandały. Oczywiście wiele zabiegów pielęgnacyjnych stóp możemy przeprowadzić we własnym zakresie w swoim zaciszu domowym. Jednakże, jeśli zależy nam na tym, aby stopy naprawdę pięknie prezentowały się w odkrytych butach, koniecznie trzeba zdecydować się przynajmniej od czasu do czasu na profesjonalny pedicure.

Oczywiście pedicure może zaoferować wiele salonów piękności. Jeśli mają Państw jakieś pytania o tę usługę, zachęcamy do kontaktu z nami. Oferujemy naszym klientom różne rodzaju pedicure’u, jesteśmy zatem pewni, że uda nam się zaproponować adekwatne do Państwa potrzeb zabiegi.

Pedicure biologiczny

Ciekawym rozwiązaniem, które ma bardzo wielu zwolenników jest tzw. pedicure biologiczny. To jeden z popularniejszych zabiegów, jeśli chodzi o profesjonalną pielęgnację stóp. Pedicure biologiczny to zabieg bardzo podobny do tradycyjnej pielęgnacji. Różnica polega zasadniczo na tym, że w przypadku pedicure’u biologicznego nie używa się metalowych narzędzi, jak np. cążki albo frezarka. Oczywiście także pedicure biologiczny jest powiązany z kompleksową pielęgnacją nie tylko paznokcia, ale także i skóry na stopach.

Pedicure hybrydowy

Nie każda z nas ma czas, by salon kosmetycznych odwiedzać co kilka dni. To jednak nie znaczy wcale, że musimy rezygnować z profesjonalnego pedicure’u. W tej chwili można się już przecież zdecydować na tzw. pedicure hybrydowy – to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich osób, które zainteresowane są trwałą koloryzacją paznokci. Pedicure hybrydowy zaczyna sie naturalnie pedicurem tradycyjnym, gdy już paznokcie są przypiłowane, można nałożyć hybrydę i utwardzić ją. Efekt utrzymuje się około 14 dni, bez żadnych zadrapań, smug czy odprysków na powierzchni płytki paznokcia.

Pedicure tradycyjny

Niezależnie od tego, na jaki zabieg upiększający w rejonie stóp się zdecydujemy, jego podstawę stanowi zazwyczaj pedicure tradycyjny, który to pozwala cieszyć się pięknymi stopami, co jest istotne zwłaszcza w czasie lata. Wtedy to, kiedy sandałki noszone są tak chętnie, nie da sie ukryć żadnej niedoskonałości. Typowy pedicure obejmuje zmycie lakieru z płytki paznokcia, skrócenie płytki, opiłowanie oraz czyszczenie paznokci. Możliwe jest także usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp. Pedicure może zostać zakończony pomalowaniem paznokci. Podczas zabiegu wykonywany jest relaksacyjny masaż stóp.