4 listopada 2021

Rozstępy to defekt estetyczny, który dotyka wielu z nas. Pojawiają się wieku młodzieńczym zarówno u dziewcząt, jak i u chłopców. Na rozstępy uskarża się mniej więcej 90% ciężarnych. Charakterystyczne, najpierw różowe, z czasem coraz jaśniejsze linie, mogą pojawiać się na różnych częściach ciała. W przypadku kobiet rozstępy występują zwykle na brzuchu, udach, biodrach i piersiach, podczas gdy u mężczyzn tworzą się na plecach, barakach i ramionach.

Osoby, które chciałyby, aby ich rozstępy były mniej widoczne, mogą teraz skorzystać z rozmaitych nowoczesnych zabiegów. Poniżej przedstawimy niektóre z nich.

Usuwanie rozstępów – laser frakcyjny Emerge

W Glass House mogą Państwo zdecydować sie na skorzystanie z laseru frakcyjnego Emerge, który pomaga efektywnie szpecące rozstępy. Jak działa Emerge na rozstępy? Pacjenci, którzy zdecydują się na laserowe usuwanie rozstępów, powinni pamiętać, że:

  • sam zabieg może powodować pewien dyskomfort;
  • po oczyszczeniu skóry, wprowadzane są mikrowiązki lasera;
  • laser działa na głębokości 1,5 mm;
  • zniszczone komórki zastępowane są nowymi komórkami, przez co skóra wygląda lepiej;

Podczas zabiegu z laserem frakcyjnym Emerge działaniu jego wiązek poddawany jest wybrany obszar ciała. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwienienia przez kilkanaście godzin. Jeśli chcą Państwo zadać nam jakieś pytania odnośnie laserowego usuwania rozstępów, zachęcamy do skontaktowania się z naszym Instytutem.

Usuwanie rozstępów – RMF Biocybernetic

Innym rozwiązaniem, które proponujemy naszym klientom, jest RMF Biocybernetic. To nowoczesne urządzenie jest w stanie dokonać kompleksowej analizy danej tkanki i w oparciu o jej wyniki zacząć ją leczyć w konkretny sposób. RMF Biocybernetic to urządzenie niezwykłe, które mierzy odporność skóry pacjenta, głębokość jego tkanek, a także grubość ścianek komórek oraz polaryzację. Największym atutem zabiegów z użyciem RMF Biocybernetic jest fakt, że urządzenie to potrafi dobrać sposób leczenia idealnie dopasowany do konkretnej tkanki. To właśnie dlatego zabiegi z RMF Biocybernetic przynoszą tak dobre efekty. Urządzenie skutecznie pobudza procesy autoregeneracyjne w tkankach, co przekłada się nie tylko na poprawę wyglądu naszej skóry, ale także jej wzmocnienie. To także znakomity sposób na walkę z rozstępami.

Usuwanie rozstępów – popularna karboksyterapia

Bardzo cenioną metodą walki z rozstępami jest również karboksyterapia. Chodzi o zabieg, podczas którego poprzez drobne nakłucia wprowadza się dwutlenek węgla. Karboksyterapia to nie tylko świetny sposób na walkę z cellulitem, ale także ze szpecącymi rozstępami. Dwutlenek węgla poprawia mikrokrążenie i zwiększa elastyczność skóry. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na karboksyterapię w walce z rozstępami?
Ta metoda:

  • pomaga zarówno w przypadku starych i nowych rozstępów;
  • niezależnie od rodzaju skóry przynosi szybkie efekty;
  • wspomaga produkcję kolagenu w skórze;
  • prowadzi do uelastycznienia skóry, co przekłada się na wyraźną poprawę jej wyglądu.